Přeskočit na obsah

Cévní přístup

Katétr proVenCare

Prémiová kvalita, spolehlivý cévní přístup

 • optimalizováno pro transport krve
 • vyvinuto pro komfort
 • vynikající kompatibilita s terapiemi společnosti Fresenius Medical Care

Prémiová kvalita proVenCare®

Všechny katétry proVenCare® jsou speciálně navrženy a vyrobeny pro hladký a stabilní transport krve. Při výrobě přechodové části katétrů proVenCare® se používá technologie injekčního tvarování, díky které se vytvoří hladký přechod mezi tělem katétru a lumen. Očištěná krev může volně proudit zpět do žíly díky zakřivení s nejnižším možným odporem.

Vybrané materiály a provedení součástí

Tělo všech katétrů proVenCare® je vyrobeno z termosenzitivního polyuretanu, který je pevný při zavádění, ale po dosažení tělesné teploty je měkký a flexibilní, a pacienti tak mají větší pohodlí. Postranní a koncové otvory jsou navrženy ke snížení recirkulace a jejich pečlivé seříznutí zabraňuje poškození krvinek a stěny cévy.

Přechodová část všech katétrů proVenCare® se dvěma lumen má kónický tvar, díky kterému se hladce uzavře místo zavedení a zachová se stabilní poloha katétru. Tato část má značku zavedení pro přesné polohování katétru v žíle pacienta.

Spojovací sety jsou flexibilní a odolné proti zalomení, takže i po opakovaném uzavření a otevření svorek je zachován kontinuální průtok krve. Sety jsou hluboko usazené a pevně ukotvené v přechodové části katétru.

Všechny svorky jsou opatřeny bezpečnostní vložkou pro rychlé a spolehlivé uzavření. Jejich barevné označení umožňuje rozlišit přístupové a návratové lumen a slouží také k identifikaci všech důležitých parametrů katétru: objemu, délky a průměru.

Průhledné otočné křidélko pro šití má malou plochu, která snižuje riziko podráždění a infekce kůže. Všechny příznaky můžete zjistit včas.

Spolehlivý uzavírací luer-lock systém: Krytky mají zúžený a dutý vnitřní konus, takže spojení je zcela utěsněné, bez poškození luer-lock konektoru s vnitřním závitem. Krytky a konektory jsou vyrobeny z různých typů plastu, přičemž konektory jsou tvrdší a odolnější vůči větší síle při utahování. To zajišťuje jejich vynikající těsnicí vlastnosti.

Laboratorní technici prověřují vzorek

Výrobní proces setu katétrů proVenCare® splňuje nejvyšší standardy. Čisté prostředí je důležitý faktor výrobního procesu, který zajišťuje stabilní podmínky k dosažení nejvyšší kvality.

Osoba držící katétr s dvojitým lumen

Sety katétrů proVenCare® jsou ručně vyrobené produkty nejvyšší kvality. Sestavují se ručně, v rámci vysoce komplexního procesu, který se skládá z více než dvaceti výrobních kroků. Funkce a bezpečnost katétrů dále zlepšují postupy leštění a čištění. Po každém výrobním kroku následuje kontrola, aby byla dosažena nejvyšší kvalita.

Pediatrický katétr s dvojitým lumen

Soupravy pediatrických katétrů proVenCare® s dvojitým lumen

 • vyvinuto s dodržením vysokých standardů pro proVenCare® katétry se dvěma lumen
 • odpovídá zvláštním potřebám dětských pacientů
 • malé velikosti katétrů pro pediatrickou péči
Dvojité lumen

Soupravy proVenCare® katétrů s dvojitým lumen

 • vyvinuto pro kontinuální přístupový a návratový průtok krve
 • materiály a geometrie jsou optimalizovány pro pohodlí pacientů
 • vynikající kompatibilita s terapiemi pro očišťování krve od společnosti Fresenius Medical Care
Dvojité lumen s vysokým průtokem

Sety vysokoprůtočných katétrů proVenCare® s dvojitým lumen

 • navrženo pro vysoký průtok krve
 • optimalizováno pro multiFiltrate terapie
 • umožňuje vysokou účinnost při kontinuálních formách léčby nahrazující funkci ledvin
Trojité lumen

Sety proVenCare® katétrů s trojitým lumen

 • prémiová kvalita – produkty optimalizované pro transport krve
 • univerzální přístup – výhody katétrů s dvojitým lumen v kombinaci s přínosem třetího lumen
 • přizpůsobeno vašim potřebám – rovné nebo zahnuté prodlužovací prvky nejrůznější délky
Katétrová zátka IntraLock®

Katétrová zátka IntraLock®

Katétrová zátka IntraLock® pro dočasné i permanentní dialyzační katétry obsahuje 4% roztok citrátu a jako konzervant PHMB (polyhexamethylenbiguanid). 

IntraLock® účinkuje jako regionální antikoagulační roztok a má řadu výhod. Na rozdíl od heparinu působí pouze regionálně a nepodporuje růst biofilmu na katétru. Obsahuje citrát v nízké koncentraci, což redukuje množství nežádoucích příznaků vysocekoncentrovaných roztoků (brnění prstů a jazyka, kovová pachuť v ústech, zdravotní komplikace). IntraLock® tedy kombinuje účinnou koncentraci citrátu s bezpečnou pojistkou v podobě polyhexanidu.  

 

Další portfolio produktů divize Renal Pharma naleznete zde.

Zkrácené informace o zdravotnických prostředcích

IntraLock®
katétry proVenCare®
Související obsah