Ostatní stránky:

Upozornění

Informace uveřejněné na těchto webových stránkách jsou určeny výhradně odborníkům ve zdravotnictví z Evropské unie.

Kliknutím na tlačítko „Přijmout a potvrdit“ potvrzujete, že jste vzali tuto informaci na vědomí a že jste odborníkem ve zdravotnictví z Evropské unie.

FX CorDiax

FX CorDiax 100

Navrženo pro dialýzu. Vyrobeno pro kardioprotekci.

  • účinné odstranění středních molekul 
  • minimální ztráta albuminu
  • sterilizace INLINE parou
  • vysoká kapacita pro retenci endotoxinů

Klíčové vlastnosti

Vysoce selektivní permeabilita pro střední molekuly

Dialyzátor FX CorDiax je nejúčinnější dialyzátor třídy FX-class®. Základem dialyzátoru FX CorDiax je membrána Helixone® plus, cílené vylepšení membrány Helixone®. Upravený design kapilár umožňuje účinnější odstraňování středních molekul, jako je β2-mikroglobulin (β2-m), při současném omezení ztrát životně důležitého albuminu. Vyšší hladina β2-m je spojena s vyšším rizikem mortality. Při použití high-fluxových dialyzátorů nebo hemodiafiltrů FX CorDiax lze snadněji dosáhnout nejlepších možných výsledků léčby.

Vylepšená struktura membrány

Nová výrobní technologie v kombinaci se sterilizací INLINE parou umožňují zásadní vylepšení poréznosti membrány, snížení průtokového odporu a zlepšení transportních vlastností membrány.

Membrána Helixone®plus
Detailní pohled na vnitřní povrch a podpůrnou oblast membrány Helixone®plus

Rozdíly v čistotě – sterilizace INLINE parou

Technologie

Pokročilý design kapilár znamená účinnější odstranění uremických toxinů

Lepší díky designu

Optimalizovaný průtok dialyzačního roztokuTrojrozměrná zvlněná struktura kapilár zajišťuje homogenní radiální průtok dialyzačního roztoku kolem každé kapiláry ve svazku. To brání kanálovému průtoku roztoku, což zvyšuje hodnoty clearance a zlepšuje celkovou účinnost dialyzátoru.
Lepší hemodynamikaBoční port pro vstup krve zajišťuje více homogenní průtok krve v hlavě dialyzátoru a zabraňuje vzniku stagnačních zón. Design portu zásadním způsobem minimalizuje riziko zalomení, a podílí se tak na zlepšení bezpečnosti.
Zlepšená konvekceOtevřenější struktura podpůrné oblasti membrány Helixone®plus slouží ke snížení difuzního odporu a zvýšení konvektivní filtrace. To zlepšuje clearance širokého spektra uremických toxinů, zvláště pak středních molekul.
Šetrné k životnímu prostředíVyspělý design přesahuje přímou funkčnost a podílí se na ochraně životního prostředí. Hmotnost dialyzátorů FX-class® je, v porovnání s dialyzátory s polykarbonátovým krytem, poloviční. Použitý plast je také šetrný k životnímu prostředí. Menší množství materiálu, včetně obalového, nižší spotřeba paliva při přepravě a čistší likvidace odpadu se podílejí na zmenšení uhlíkové stopy tohoto dialyzátoru.
Design dialyzátorů FX-class®
Design dialyzátorů FX-class®

Klíč k optimálnímu odstraňování středních molekul

Design kapilár pro dialýzu

Výhody menšího vnitřního průměru kapiláry

Hemodiafiltr FX CorDiax

Výhoda zvětšení lumen kapiláry v hemodiafiltrech FX CorDiax

Studie

„... Léčba pacientů online hemodiafiltrací a dialyzátorem FX CorDiax 60 namísto dialyzátoru FX 60 přináší významně vyšší poměry odstranění molekul střední velikosti, bez klinicky významných změn ve ztrátách albuminu.“

Maduell et. al.

Související obsah

1 Dellanna F. et al., (1996); Nephrology Dialysis Transplantation 11 (Suppl 2): 83-86.
2 Vega Vega O. et.al.; ERA-EDTA Congress 2012, Poster 457—FP.
3 Maduell et. al.; ERA-EDTA Congress 2013, May 20, Poster Number MP 390.
4 Bock A. et al., Journal of the American Society of Nephrology (2013); 24: SA-PO404.