Cévní přístup

Katétr proVenCare

Prémiová kvalita, spolehlivý cévní přístup

  • optimalizováno pro transport krve
  • vyvinuto pro komfort
  • vynikající kompatibilita s terapiemi společnosti Fresenius Medical Care

Prémiová kvalita proVenCare®

Set katétru proVenCare

Všechny katétry proVenCare® jsou speciálně navrženy a vyrobeny pro hladký a stabilní transport krve. Při výrobě přechodové části katétrů proVenCare® se používá technologie injekčního tvarování, díky které se vytvoří hladký přechod mezi tělem katétru a lumen. Očištěná krev může volně proudit zpět do žíly díky zakřivení s nejnižším možným odporem.

Vybrané materiály a provedení součástí

Spojovací sety jsou flexibilní a odolné proti zalomení, takže i po opakovaném uzavření a otevření svorek je zachován kontinuální průtok krve. Sety jsou hluboko usazené a pevně ukotvené v přechodové části katétru.

Všechny svorky jsou opatřeny bezpečnostní vložkou pro rychlé a spolehlivé uzavření. Jejich barevné označení umožňuje rozlišit přístupové a návratové lumen a slouží také k identifikaci všech důležitých parametrů katétru: objemu, délky a průměru.

Katétrová zátka IntraLock®

Katétrová zátka IntraLock® pro dočasné i permanentní dialyzační katétry obsahuje 4% roztok citrátu a jako konzervant PHMB (polyhexamethylenbiguanid). 

IntraLock® účinkuje jako regionální antikoagulační roztok a má řadu výhod. Na rozdíl od heparinu působí pouze regionálně a nepodporuje růst biofilmu na katétru. Obsahuje citrát v nízké koncentraci, což redukuje množství nežádoucích příznaků vysocekoncentrovaných roztoků (brnění prstů a jazyka, kovová pachuť v ústech, zdravotní komplikace). IntraLock® tedy kombinuje účinnou koncentraci citrátu s bezpečnou pojistkou v podobě polyhexanidu.  

 

Další portfolio produktů divize Renal Pharma naleznete zde.

Katétrová zátka IntraLock®

Související obsah