Ostatní stránky:

Naše historie

1462

Ve Frankfurtu nad Mohanem byla založena Hirschova lékárna. V 18. století se jejím majitelem stala rodina Freseniových.

1912

Dr. Eduard Fresenius, lékárník a vlastník Hirschovy lékárny začal s výrobou léčiv.

1934

Výrobní jednotka se oddělila od Hirschovy lékárny a přesídlila do blízkého města Bad Homburg.

1951

Else Fernauová, později Krönerová, převzala po dokončení studií farmacie zodpovědnost za lékárnu a celou společnost.

1966

Společnost Fresenius začala prodávat dialyzační přístroje a dialyzátory vyrobené nejrůznějšími zahraničními výrobci a postupně získávala výrazný podíl na trhu.

1974

Společnost Fresenius začala vyrábět infuzní roztoky a jednorázové zdravotnické doplňky ve městě St. Wendel v Německu. Dnes společnost Fresenius Medical Care vyrábí ve St. Wendelu vysoce inovativní polysulfonové dialyzátory.

1979

V nově získané továrně ve Schweinfurtu v Německu byla zahájena výroba dialyzačního přístroje A2008. Nový přístroj byl velmi úspěšný a na veletrhu v Lipsku získal zlatou medaili v oblasti technologických inovací.

1981

První vaky s roztoky na peritoneální dialýzu byly vyrobeny v St. Wendelu. Součástí jednovakového systému byl konektor Safe●Lock® který dal standardnímu systému jméno – Safe●Lock®.

1983

Společnost se začala věnovat výrobě membrán ze syntetických polysulfonových vláken, určených k očišťování krve. Tyto membrány dnes představují standard kvality dialyzátorů.

1992

PD Plus, přídavná možnost automatizované PD léčby umožňující výměnu v průběhu dne ke zvýšení dialyzační dávky u peritoneálních pacientů bez nutnosti použití dalšího spotřebního material.

1995/96

Materiál Biofine® bez obsahu PVC byl vyvinut v St. Wendelu. Protože neobsahuje změkčovadla, je výhodný jak pro pacienty, tak pro životní prostředí. Biofine® je tenčí než srovnatelná PVC fólie a jeho výroba je levnější.

1996

Spojením společností Fresenius Worldwide Dialysis a National Medical Care vznikla společnost Fresenius Medical Care. Akcie společnosti Fresenius Medical Care byly uvedeny na burzách ve Frankfurtu a New Yorku.

1999

Z výrobní linky společnosti Fresenius Medical Care vyjíždí 100 000. dialyzační přístroj. Běžné akcie společnosti Fresenius Medical Care byly uvedeny v indexu DAX – akciovém indexu technologických firem v Německu.

2003

Fresenius Medical Care je vedoucí dialyzační společnost a ve svých dialyzačních střediscích vybudovaných po celém světě se stará o více než 119 000 pacientů. Společnost Fresenius Medical Care překonala nový rekord, když v tomto roce vyrobila více než 50 milionů dialyzátorů.

2005

Na trh byl uveden nový dialyzační systém 5008 a vyhrál cenu „Innovationspreis der Deutschen Wirtschaft“ za inovativní vývoj.

2006

Společnost Fresenius Medical Care koupila poskytovatele dialyzační péče v USA, společnost Renal Care Group, Inc. Díky své celosvětové síti téměř 2 000 dialyzačních klinik může tato společnost poskytovat dialyzační léčbu přibližně 157 000 pacientů. Společnost Fresenius Medical Care také převedla svou právní formu na společnost KGaA.

2007

Společnost Fresenius Medical Care pokračuje v úspěšném tažení jako vedoucí výrobce dialyzátorů, když vyrobila 500 miliontý dialyzátor.

2010

Vzniklo společné odhodlání vyrábět a prodávat léčiva pro pacienty s chronickým onemocněním ledvin.

2011

Celosvětová expanze v oblasti servisních služeb pokračovala akvizicí společností IDC, Liberty Dialysis Holdings Inc. a American Access Care.

2012

Společnost Fresenius Medical Care vyrobila 500 000. dialyzační přístroj.

2013

Společnost Fresenius Medical Care již vyrobila jednu miliardu dialyzátorů.

2014

Nová generace cycleru sleep•safe harmony pro domácí dialýzu umožňuje maximální individualizaci léčebných možností díky adaptované APD (aAPD). V porovnání s konvenční APD zvyšuje metoda aAPD účinnost dialýzy a snižuje absorpci glukózy díky oddělenému přístupu k cílové hodnotě ultrafiltrace a clearance.

2016

Fresenius Medical Care uvádí na trh nový 6008 CAREsystem pro dialyzační terapie.

Související obsah