Ostatní stránky:

Deník pacienta na dialýze

20. září

Právě jsem absolvoval první dialyzační ošetření. Nikdy jsem si nemyslel, že k tomuto dojde, přestože jsem měl od infarktu v roce 2006 zdravotní problémy. Léčil jsem se s obezitou a hypertenzí a lékaři mě varovali, že mi selhávají ledviny. Před několika měsíci mi chtěli vytvořit dialyzační shunt na paži, ale já jsem s tím nesouhlasil. Doufal jsem, že z toho dostanu sám. Před týdnem jsem ale dostal ošklivé křeče a Janie mě musela rychle odvést do nemocnice. Později jsem se dozvěděl, že bolest nebyla způsobena ledvinami, ale otravou z jídla. Bez ohledu na to se ale funkce mých ledvin zhoršovala.

pacient se prochází v přírodě

21. září

5. října

17. října

Tady v Bostonu jsem se zúčastnil programu s názvem RightStart, který nabízí společnost Fresenius Medical Care v Severní Americe. V programu RightStart mám přidělenou jednu sestru jako správkyni mého případu, která se se mnou dělí o své zdravotnické znalosti. Dále mám dietologa, který pomáhá Janie a mně se stravou, a sociálního pracovníka, který se stará o záležitosti související se zdravotním pojištěním.

pacient

19. října

19. listopadu

Dr. Thomas se mě při prvním setkání neptal na mnoho otázek. Vyslechl mě, ale neměla jsem pocit, že by úplně chápal to, co mu říkám. Byl úplně ochromený nastalou změnou.

Sheryl Fletcherová
Manažerka programu RightStart

7. prosince

16. prosince

25. prosince

20. ledna

Můj program RightStart by měl být nyní u konce, ale z pracovních důvodů jsem vynechal několik sezení a potřebuji se ještě naučit pár věcí ohledně nouzových postupů a o cestování při dialýze. Můj pobyt v Bostonu se chýlí ke konci a Sheryl Fletcherová mi slíbila, že spolu budeme spolupracovat, i když se přesunu na jiné pracoviště. Už jsem si zvykl na dialyzační přístroj a uvědomuji si, že jsem byl kritický k lidem i záležitostem, které mi měly pouze pomáhat.

pacient

Související obsah