Přeskočit na obsah

Fresenius Medical Care přebírá v České republice distribuci produktů NxStage

| Tiskové zprávy

Společnost Fresenius Medical Care přebírá od listopadu 2020 distribuci produktů společnosti NxStage Medical, Inc. pro Českou republiku jako součást svého stávajícího portfolia domácích dialyzačních terapií.

Právě společnost Fresenius Medical Care je v České republice průkopníkem domácích terapií. Pacientům nabízí ucelený balíček služeb, které zajišťují lidem, kterým selhávají ledviny, komplexní dialyzační péči z pohodlí jejich domova včetně 24hodinového technického servisu. „V rámci našeho přístupu „ta správná léčba ve správný čas a na správném místě“ bude portfolio produktů NxStage pro domácí terapie přínosnou součástí péče o ledviny v pohodlí domova a pomůže nám uspokojit stále se vyvíjející potřeby českých pacientů s chronickým selháním ledvin i zdravotnických profesionálů,“ říká David Prokeš, generální ředitel společnosti Fresenius Medical Care – ČR, s.r.o.

V přechodné fázi Fresenius Medical Care – ČR úzce spolupracuje s dosavadním distributorem. „Usilujeme o to, aby bylo převzetí distribuce co možná nejplynulejší, tak aby se naši obchodní partneři mohli i nadále soustředit hlavně na zdraví a pohodu svých pacientů“ dodává Tomáš Kovařík, obchodní ředitel společnosti Fresenius Medical Care – ČR, s.r.o.

Fresenius Medical Care nabízí řadu řešení pro peritoneální dialýzu i domácí hemodialýzu a také související klinická a praktická řešení. V oblasti domácí hemodialýzy se jedná o přístroj 5008S CorDiax HomeHD, který obsahuje speciální software pro domácí hemodialýzu. Ten může pacientům s chronickým selháním ledvin poskytnout celou škálu terapií, stejně jako dialyzační středisko, tedy hemodialýzu, hemodiafiltraci a také vysokoobjemovou hemodiafiltraci. V oblasti kontinuální ambulantní peritoneální dialýzy nabízí systém stay•safe a v případě automatizované peritoneální dialýzy cycler sleep•safe  harmony. Nově tyto produkty doplní ještě přístroj NxStage® System One™, který umožňuje hemodialyzační léčbu v pohodlí domova při zachování kompaktních rozměrů zařízení.

NxStage System On
NxStage® System One™; Archiv: Fresenius